Barkod Takip Sistemi

Castplas levhaları her an İzlenebilir;
Üretimi yapılan ürünün hammaddeden başlayarak tüm üretim prosesi safhaları, depolanması ve sevkiyatı da dahil her aşamasının izlenebilir olması ve kayıt altında tutulması müşteri şikayetleri ve ilgili ürüne ait taleplerin değerlendirilmesi açısından mutlaka değerlendirilmesi gereken bir husustur.
PIA Akrilik bu noktada dünyanın en önemli ERP programlarından biri olan SAP sistemi ile çalışmakta bu sistemi proses otomasyonunu yapan SCADA sistemi ile de entegre etmektedir.
Üretimi yapılan her levhanın Unique (bir daha tekrar etmeyen , o levhaya has) bir numarası vardır. Bu numara artık o levhanın kimlik numarasıdır. Nerede olursa olsun, ne zaman olursa olsun bu numara ile levhanın tüm hammadde, üretim ve sevkiyat bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir.
PIA Akrilik tarafından kullanılan SAP sistemi üretim, muhasebe, insan kaynakları, satış dağıtım modüllerinin yanı sıra depo (WM) modülü de içermektedir. WM modülü sayesinde ürünler stok alanına ilgili barkodları okutularak alınmakta, adresli depolama raflarına koyulmakta ve yine barkodları okutularak sevk edilmektedir. Bu sayede tüm üretim her bir levha bazında depoda ve müşteride takip edilebilmektedir.
Tüm bu kurulum PIA Akrilik levhası ile ilgili müşteriden yapılacak geri dönüşe hızla ulaşmayı, inceleme yapmayı ve en kısa sürede müşteriye dönüş yapmayı sağlamaktadır.
Herhangi bir batch de sıkıntı olması halinde o batch de üretilen her bir levhanın nerede olduğu hangi müşterilerde olduğu anında görülebilecek ve nokta atışı ile müdahale yapılabilecektir.