PIA AKRİLİK

PIA Akrilik, dünyada lider endüstriyel levha üreticileri olan Türk Işık Plastik ve Amerikan Plaskolite’ın dev işbirliği ile hayata geçti.
2021 yılı Aralık ayında Plaskolite hisselerinin tamamı Sirius Plastik tarafından Satın Alınarak, %100 Sirius Plastik olmuştur.
Sirius Plastik, Türkiyenin lider termoplastik ve mühendislik plastik ürünleri üreticisi olan Işık Plastik’in de çoğunluk hissedarı olan Çeker ailesine aittir. Işık Plastik, 2021 yılının Ocak ayı içerisinde Borsa İstanbul’da, işlem yapan 2 milyon yatırımcının teveccühü katılımı ile yaklaşık % 20’ % sinin teveccüh göstermesi ile halka açılmıştır.
Geleceğin Teknolojisi
PIA Akrilik, bu büyük değişime geleceğin teknolojisi ile hazırlanıyor. Dökme akrilik üretimine ileri mühendislik altyapısı kazandıran yarının teknolojisi Malatya’da inşa edildi. 26.376 m²’lik alana 50 Milyon $ yatırımla inşaa edilen PIA Akrilik, 7.500 ton yıllık üretim kapasitesini 2019 yılı itibariyle 15.000 ton’a çıkararak %80 ihracat hedefiyle yolunda ilerliyor.
SCADA Full Proses Otomasyon Sistemi
PIA Akrilik, son teknoloji makine parkı ile bir yandan ürün kalitesinin sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Tüm üretim prosesi baştan sona SCADA sistemi ile yönetilmekte , kontrol edilmekte ve izlenmektedir. Üstelik kullanılan teknoloji ; üretim prosesi ile de sınırlı değil! PIA Akrilik, kalite zincirinde sürekliliği sağlamak için tam entegre, gerçek zamanlı ERP sistemi SAP’yi kullanıyor.
PIA AKRİLİK
PIA Akrilik yıllardır hizmet verdiği endüstriyel levha pazarında, müşterilerin dökme akrilik levhadan beklentilerini analiz ederek ürünlerini bu doğrultuda geliştirmiştir. PIA Akrilik’in üstün kaliteli dökme akrilik levha ürünleri Castplas markası ile başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkeye ulaşıyor.